Chovatelská stanice Gránická smečka

Gránická smečka

Vrh D - 14 dní

16. 5. 2020

Štěňátka mají dnes 14 dní a my sem o nich ještě pořádně nic nenapsali, tak je čas to napravit. Všichni pěkně přibírají, jsou pěkně hluční, začínají se stavět na nohy a všechna už otevřela očíčka. 

Jako první přišel na svět světle modrý kluk v 19:05. Měl ze všech sourozenců nejnižší porodní váhu 480g, už své sourozence ale pomalu dohání a zatím je to takový "malý, ale šikovný čertík". K mlíčku se vždy dere, co to jde a v ruce v klidu nevydrží ani minutu. 

Po téměř dvouhodinvém čekání následoval ve 21:00 další čzn pejsek s porodní váhou 570g, který dostal šedou mašličku a z nějakého důvodu se mu snad od prvního dne začalo říkat "fešák". Velmi rychle přibírá, už dohnal i svého největšího bráchu, zatím je ale asi ze všech nejklidnější a moc se nevzteká.

Ve 21:40 vykoukl na svět tmavě modrý plaváček, který s porodní váhou 680g překonal většinu štěňátek z našich vrhů. Taky je pořádně nenasytný a když ho někdo vyruší od mlíka, tak dá jasně najevo svůj nesouhlas. Když se ale nají, je z něj takový malý velký plyšový méďa.

O dvacet minut později, ve 22:00, následovala hned svého plavého brášku plavá fenečka, která dostala červenou mašličku. Na váze měla po narození 550g a dnes patří k těm menším, o jídlo se ale hlasitě hlásí obvykle jako první a chodí už skoro jako profík. Jinak je to moc milá a přítulná fenečka.

Ve 22:20 jsme tu přivítali zeleného znakáčka s váhou 540g. Kde mu bylo při narození trochu ubráno na znacích, to mu bylo přidáno na šikovnosti. Asi jako první si uvědomil, že má nohy a začal se na ně velmi nemotorně stavět, navíc se zdá, že začal velmi brzo vnímat okolí a často, když si sedenem do bedny, se jde přitulit, převalovat se a ožužlávat všechno kolem. 

První čzn fenečka se narodila ve 22:45, dostala oranžovou mašličku a porodní váhou 550g nastavila hodnotu už i pro poslední dva sourozence. Prvně se řadila k těm vzteklejším, posledních pár dní je z ní ale velmi milá, přítulná fenka.

Když už jsme po šestém štěňátku mysleli, že je asi konec, jelikož se Beggie dost uklidnila, v 00:25 přišly další stahy a narodil se čzn žlutý klučík. Ten zatím není ani moc klidný, ani moc hlučný, takový zlatý střed, navíc má moc pěkné znáčky.

V 1:15 přišlo nakonec na svět ještě poslední miminko, čzn holčička s béžovou/růžovou mašličkou. O té se páníček dozvěděl až ráno, protože kvůli brzskému vstávání šel už spát. Stejně jako předchozí bráška je i ona takové ideální miminko, jakmile ji ale něco vyruší ze spánku, hned hledá mlíčko. 

 

Tak to je naše osmička, jejich noví majitelé se na všechny už moc těší a my jsme zvědaví, jak se budou prcci dál měnit a projevovat.