Chovatelská stanice Gránická smečka

Gránická smečka

Vrh D - dva měsíce

19. 7. 2020

Ty dva měsíce tentokrát utekly nějak strašně rychle a všechna štěňátka nám už odcestovala do nových domovů. Ještě předtím jsme tu samozřejmě měli paní Štěrbovou na kontrole vrhu, která dopadla na jedničku. Vrh zhodnotila jako „vyrovnaný, přátelský, s pěkně modelovanými hlavami, u plavých pěkný tmavý pigment.“ Teď už si většina chlupáčů dávno zvykla na své nové rodiny.

Pejsek se světle modrým obojkem u nás dostal od páníčků jméno Dax a 8. července se s nimi vydal až na druhou stranu republiky – ke Kladnu. Už u nás to byl skvělý rodinný pes, hodně vyžadoval společnost a za žrádlo by udělal cokoli. Vždy, když přišel někdo cizí, nechal nejprve sourozence zjistit, o co se jedná, ale potom se už kamarádil.

Znakáček s šedým obojkem Dantes se vydal do nového domova 27.6., jeho život bude pokračovat v krásně přírodě na Vysočině. Mezi sourozenci to byl takový „král salónu“, vždy všechno musel hned zkontrolovat, ale hlavně se z něho posledních pár dní u nás stal snad největší mazel, kterého jsme kdy měli a s bráchou Denzelem vždy soupeřil o místo na klíně.

Náš jediný plavý kluk, náš krasavec a medvídek, dostal od páníčků jméno Dasty a od 30.6. s nimi bydlí v domečku v Beskydech. Je to úžasný pohodář, kliďas, do her se sourozenci se zapojoval jen, když to uznal za vhodné, zároveň ale dělal už jako maličký čest svému plemeni a pořádně nám hlídal zahradu. 

Pejsek se zeleným obojkem získal od paničky jméno Denzel a 2.7. nám odputoval za hranice – na Slovensko. Povahově si byl velmi podobný s bráškou Dantesem – velký suverén, průzkumník, rváč a zároveň obrovský mazel. Díky jeho kouzelnému výrazu jsme vždy říkali, že je to anděl s ďáblem v těle.

Znakatá holčička s oranžovým obojkem, Debbie, u nás byla zamluvená už od loňského podzimu a také nás 26.6. jako první opustila. Za svou novou rodinou, kde jí dělá společnost i spousta dalších zvířátek, jela ale jen kousíček a snad se na ni můžeme brzy těšit třeba na cvičáku. Už u nás byla velmi energická, hravá a přátelská.

Pejsek se žlutým obojkem u nás dostal od páníčků jméno Duffy a 30.6. s nimi odjel do svého nového domova ve Zlíně. Je to skvělý, hravý a energický pejsek, nám ale doma dělal trochu „bordel“ – z nějakého důvod se totiž rozhodl, že bude vždy vzhůru v jinou dobu než ostatní. Asi aby se se sourozenci nemusel hádat o naši pozornost.

Fenečka s růžovým obojkem Dyra nám tu zůstala z odchozích nejdéle a také nám proto hodně přirostla k srdci. Možná i proto, že jsme v ní ze sourozenců asi nejvíce viděli Beggie (a strašně milovala babičku Bailu). Se svou novou rodinou odjela 12.7. a bude jim dělat společnost v domečku nedaleko Brna.

No a naši jedinou blondýnku Dessy jsme nechali na konec z jednoho prostého důvodu – zůstává doma. Musíme přiznat, že to nebyla hned jasná volba, neřekli jsme si „to je ta naše“ hned, když vykoukla na svět, ale všechno k ní nakonec tak nějak směřovalo. A hlavně se jako jedna z mála naučila docela rychle respektovat, že babička Baila už chce zkrátka svůj klid a nemůže s ní blbnout jako se sourozenci a mámou, což pro nás při výběru bylo také důležité kritérium. Tak snad z ní i nadále poroste pěkná a šikovná slečna.

Mějte se krásně prckové, svým novým rodinám dělejte jen radost a přejeme vám dlouhý a spokojený život. Snad se zase brzy uvidíme, ať už na návštěvě nebo třeba na nějaké výstavě či výcviku.